فروش تعمیر و سرویس تمامی دستگاه های کشت بافت

تیشو فلوت یا حمام بافت

تیشو فلوت یا حمام بافت 

فروش تعمیر و سرویس تمامی دستگاه های کشت بافت 

تيشو فلوت ( حمام بافت ) در پاتولوژی و هیستولوژی به منظور آزاد سازی بافت های سخت یا تو رفته به کار گرفته می شوند . این کار به شیوه ای انجام می شوند که منجر به چین خوردگی و چروکیده شدن بافت نشود . برش بافت ها هم چنین باید بدون ایجاد چین خوردگی و چروکیده شدن ، پخش شوند . تیشو فلوت با ترکیب کشش سطحی آب و گرما نقش خود را نشان میدهد . معمولا قسمت های بافتی مستقیما داخل اسلاید ها قرار داده می شوند .

تيشو فلوت ( حمام آب کشت بافت ) مرحله ای حد واسط بین برش قسمت های پارافین و قرار دادن آن ها روی اسلاید ها می باشد . به سادگی چسباندن نوار های پارافین روی اسلاید ها جواب نمیدهد ، یک تیشو فلوت (حمام آب گرم کشت بافت)اجازه به آزاد و شل شدن بافت ها و صاف شدن قبل از قرار داده شدن روی یک اسلاید شیشه ای ، میدهد . گرما هم چنین باعث می شود که پارافین به اسلاید های شیشه ای بچسبد . حمام های آب با آب مقطر پر می شوند ، تا دمای 15 تا 10 درجه ی سانتی گراد زیر نقطه ی جوش پارافین گرما داده می شوند ، و  تیشو فلوت (حمام آب )معمولا در دمایی بین 40 تا 60 درجه ی سانتی گراد نگه داشته می شود . چنین طیفی ، محدوده دمایی بهینه برای انواع گوناگونی از پارافین ها می باشد . پارافین سخت برای شل شدن نیاز به آبی با دمای بالاتر دارد ، در حالی که پارافین های نرمتر از دمای آب پایینتری بهره می برند چون آن ها ممکن است در دما های بالاتر از هم بپاشند .

نکاتی در رابطه با شناور کردن بافت :

قبل از قرار دادن قطعات روی اسلاید به منظور شناور کردن نوار های پارافینی ، کش دادن قطعات و حذف چین و چروک ها ، استفاده می شوند 

الکل 95 درصد ممکن است به آب به منظور پایین آوردن کشش سطحی و حذف چروک ها اضافه شود 

دمای آب ممکن است لازم باشد برای بافت های چربی ، نظیر مغز و سینه ، پایین آورده شود 

اغلب اوقات به آب چسبندگی اضافه می شود تا کمک به چسبندگی به اسلاید 

آب باید تمیز نگه داشته باشد و حداقل به شکل روزانه عوض شود 

مخزن خالی را بپوشانید تا مانع این شوید که فیبر ها و گرد و غبار از مجموعه ی آزمایشگاهی به آن راه یابد و تبدیل به یک آلاینده ی بالقوه شود .

مخزن بایستی روزانه تمیز شود و پارافین با گاز پاک شود . هم چنین باید با الکل پاک شود 

یک تیشو فلوت بسیار سرد قادر به حذف چروک ها در قطعات بافتی نخواهد بود 

یک تیشو فلوت بسیار گرم ممکن است پارافین را ذوب کند و ریخت شناسی بافت را تغییر دهد 

یک تیشو فلوت ممکن است باعث ایجاد مصنوعاتی در قطعات شود . 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید